Výlet do Terezína

Ahojky, zdraví vás Neferča! :-) Už delší dobu se zajímám o koncentrační tábory - koukám na filmy, čtu si knížky.. :-) I taťku toto téma velmi zajímá. :-) Tak jsme se rozhodli, že vyrazíme do Terezína. Jeli jsme tam 14.7.2015 :-) Musím říct, že tento výlet byl najzajímavější a jeden z nejlepších, na kterém jsem kdy byla. :-) Cesta trvala cca. 2 a půl hodiny, ale stálo to za to! Nejprve jsme navštívili židovský hřbitov, na kterém mě hodně zaujala velká židovská hvězda, kterou jsem si několikrát zdokumentovala. :-D Pak jsme skoro celou dobu strávili prohlídkou koncentračního tábora a je to opravdu nezapomenutelný zážitek. Když se do toho vžijete, tak je to opravdu strašlivé. Podle toho, co jsem viděla, tak ti lidé tam museli opravdu hodně trpět. :-/ Třeba tam byly místnosti, kterým se říká samotky..strašně malé místnosti a muselo se tam narvat třeba 20 lidí a tímpádem tam museli spát ve stoje a plno z nich tam umíralo. :-/ Bylo tam hodně zajímavých a strašlivých míst... Fakt šílené, když si to představíte .. Bylo toho tam spoustu a opravdu doporučuji navštívit! Opravdu to stojí za to a určitě se tam někdy podívám znova. :-) Ale co mě naštvalo bylo to, že blízko židovského hřbitova byly stánky s jídlem...Zatímco se některým lidem po návštěvě strašlivého Terezína stáhne žaludek a na jídlo nemají pomyšlení alespoň další dva dny, tak ostatní se ani nestydí jíst u židovského hřbitova a nebo přímo na něm! -_- Podle mě je to hodně trapné, mít tam v blízkosti postavené stánky s jídlem a vydělávat na tom... A taky je hnusné, že vstup do koncentračního tábora se musí platit..třeba v Německu jsou koncentrační tábory zadarmo! Hrozně na tom vydělávají..že se nestydí! -_- A také mě štvalo, že např. takoví Švýcaři tam úplně nejvíc řvali a neuměli se vůbec chovat -_- .. A Italové strašně nahlas mluví, ale jejich řeč se mi děsně líbí..:-) Bylo tam spoustu národností :-)

Ale jinak to byl skvělý výlet a budu na něj pořád vzpomínat. :-)

Jinak teď máme s mým taťkou naplánovaný výlet do Osvětimi. Tam to bude opravdu něco! Strašně se tam těším, je to můj sen se tam podívat. :-)

A co vy? Už jste se také byli podívat v nějakém koncetračním táboře, nebo se tam teprve chystáte? :-) Pište do komentářů. :-)







Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Poslední den ve škole!